Du er her

Hjem

Odd Sverre Håkenstad vant DC-13 Trollheimsfelten

Lesjas eminente feltskytter Odd Sverre Håkenstad har tydeligvis begynt å sikte seg inn på finalen i Dovrefjellcupen. Han vant runden på Oppdal knapt foran de to V55-skytterne Oddvar Dalen og Hans Iver Kojedal. V55-skytterne begynner også å røre påseg foran finalen. 111 skyttere på Oppdal i rel. vinterlige forhold.

DC13 - Trollheimsfelten, Opdal SKL, 23-24.04.2016:

Mesterskap: Klasse 2-5: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja (5) 30/24, 2. Oddvar Dalen, Fåset (V55) 30/20, 3. Hans Iver Kojedal, Røros (V55) 30/20, 4. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk (5) 30/20, 5. Kristoffer Kojedal, Røros (4) 30/18

V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset 30/20, 2. Hans Iver Kojedal, Røros 30/20, 3. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 30/9

Hovedskyting: Klasse 2: 1. Roald Trøeng, Vingelen 28/14, 2. Jan Malmedal, Malmefjorden 25/11, 3. Kjell-Viggo Kågen, Raumadalen 25/9, 4. Ulf Hendseth, Valsøyfjord 24/12, 5. Hågen Strypet, Alvdal 24/12, 6. Silje Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 22/10, 7. Morten Randen, Røros 22/10, 8. Åge Sandnes, Glåmos 22/9, 9. Stein Sandnes, Glåmos 22/5, 10. Oddbjørn Bolme, Rindal 20/4, 11. Finn Arne Høstmark, Malmefjorden 16/3

Klasse 3: 1. Alf Strand, Øvre Surnadal 28/15, 2. Morten Dølhaug Reinertsen, Alvdal 28/13, 3. Lisbeth Bakk, Årvågsfjord 28/10, 4. Odin Røstum Stabell, Trondhjems 27/17, 5. Ole Kristian Brønstad, Lomundal 27/17, 6. Geir Rønning, Vingelen 25/12, 7. Ingrid Øyan, Singsås 24/8, 8. Alf Erik Bolme, Rindal 21/8

Klasse 4: 1. Kristoffer Kojedal, Røros 30/18, 2. Anders Silset, Heim/Hemne 29/20, 3. Geir Håkon Nystuen, Tynset 29/9, 4. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 28/16, 5. Svein Budal, Budal 28/15, 6. Odd Arne Pedersen, Fåset 27/16, 7. Vegar Bakken, Moldtustranda 27/14, 8. Hans J. Løkkesmo, Budal 27/11, 9. Lars Næprud, Lillehammer 24/17, 10. Ole Kristoffer Løkken, Fåset 22/14, 11. Terje Røstad, Soknedal 22/8, 12. Odd Bjerksetmyr, Soknedal 17/4, 13. Isak Haugsnes, Årvågsfjord 16/5

Klasse 5: 1. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 30/24, 2. Tor Gaute Jøingsli, Lom og Skjåk 30/20, 3. Roger Hals, Fosna 29/24, 4. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 29/24, 5. Ola Mogstad Strand, Øvre Surnadal 28/22, 6. Peder Bakken, Budal 28/22, 7. Idar Moen, Malmefjorden 27/15, 8. Arnfinn Berdal, Rindal 26/18, 9. Anita Jære, Rennebu 26/14, 10. Morten Island, Malvik 26/11, 11. Tom Kappelslåen, Lesja 11/7

Klasse V55: 1. Oddvar Dalen, Fåset 30/20, 2. Hans Iver Kojedal, Røros 30/20, 3. Arne Magne Stenvold, Brekken/Aursund 30/9, 4. Ragnvald Hansen, Heim/Hemne 26/14, 5. Idar Moseng, Nora 26/12, 6. Åsmund Skårild, Heim/Hemne 26/11, 7. Nils Sverre Norin, Lonås 25/8, 8. Atle Moen, Malmefjorden 25/7, 9. Kjell Otnes, Valsøyfjord 24/11, 10. Even Langli, Rindal 22/6

Klasse R: 1. Mathias Bakk, Årvågsfjord 30/23, 2. Jørn Strypet, Alvdal 30/22, 3. Vegard Fjærli, Bæverdalen 30/19, 4. Peder Eidem, Opdal og Midtbygden 27/9, 5. Aksel Henningsmo, Dalsbygda 27/9, 6. Signe Eggestøl Husby, Sunndal 26/8, 7. Johannes Sægrov Klevstuen, Opdal og Midtbygden 25/7, 8. Ole Dalsegg, Øvre Surnadal 24/12, 9. Olav Hjerkinn Helgetun, Opdal og Midtbygden 24/6, 10. Oddbjørn Blikken, Opdal og Midtbygden 15/4, 11. Stine Tilset, Opdal og Midtbygden 9/3

Klasse ER: 1. Lars jr Halland, Rennebu 30/27, 2. Hans Øie Bævre, Bæverdalen 30/26, 3. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 30/25, 4. Soland Henningsmo, Dalsbygda 30/23, 5. Karen Snekvik, Surnadal 30/22, 6. Amalie Slettun Hovin, Rennebu 30/22, 7. Iver Skamfer Bjerkås, Rennebu 29/19, 8. Vegard Snøve Loe, Opdal og Midtbygden 29/13, 9. Live Svendsgard, Dovre og Dovreskog 28/14, 10. Ronja Hammervold, Eidsvåg og Eidsøra 27/23, 11. Morten Storli, Budal 27/15, 12. Ørjan Martinsen Hage, Opdal og Midtbygden 26/9

Klasse J: 1. Gunhild Helstad, Øvre Rendal 30/26, 2. Lars Sverre Svendsgard, Dovre og Dovreskog 30/19, 3. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal 29/21, 4. Jørgen Dalum, Lesja 29/21, 5. Jorun Snekvik, Surnadal 29/19, 6. Henrik Volden, Opdal og Midtbygden 29/19, 7. Einar Grue, Tynset 29/18, 8. Martin Skamfer Bjerkås, Rennebu 29/15, 9. Ingrid Jerpstad, Rennebu 28/16, 10. Ruben Sandnes, Glåmos 27/15, 11. Jostein Blikken, Opdal og Midtbygden 18/8, 12. Paul Joar Slettbakk, Opdal og Midtbygden 13/6

Klasse V65: 1. Steinar Løseth, Rindal 30/26, 2. Rolf H Bakken, Reinskytten 30/21, 3. Roger Lindgren, Stordalen 30/20, 4. Peder Amundsgård, Nesjestranda og Skaala 29/22, 5. Olav Solheim, Soknedal 28/18, 6. Ottar Ysland, Orkla 28/16

Klasse V73: 1. Per Kristian Bangen, Tynset 30/25, 2. Arne Brendryen, Folldal 30/25, 3. Inge Skamfer, Rennebu 30/25, 4. Helge Bævre, Bæverdalen 30/24, 5. Håkon T. Gravem, Sunndal 30/24, 6. Oddvar Smedbakken, Bjørnen (Østerdal) 30/23, 7. Jon Oren, Surnadal 30/22, 8. Odd Dalum, Lesja 30/22, 9. Harald Reiten, Aalesund 30/22, 10. Embret Eggen, Tynset 30/16, 11. Rolf Strand, Lensvik/Selven 30/15, 12. Odd M. Horvli, Opdal og Midtbygden 29/20, 13. Sigmund Flateng, Reinskytten 29/13, 14. Helge Tøndevoldshagen, Lesja 28/21, 15. Iver Nymoen, Kvikne 28/21, 16. Jostein W. Hoseth, Rennebu 28/20, 17. Reidar Svartøien, Opdal og Midtbygden 28/13