Du er her

Hjem

Finale i Dovrefjellcupen i feltskyting 2015.

Dovrefellcupmester 2015 Ole Erik Thoresen, Hommelvik 12/5 Finfelt: Kl. rekr.: 1. Mathias Bakk, Årvågsfjord 11/7 - gylt med. 2. Jørn Strypet, Alvdal 10/3, 3. Morten Storli, Budal 9/4, 4. Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 8/6, 5. Marius Tuveng, Dalsbygda 2/0,   kl.  e.rekr. 1. Kristian Westum, Tynset 12/11 - e.o. - gylt med, 2. Henrik Volden, Opdal  12/11, 3. Karen Snekvik, Surnadal 12/9, 3. Margrete Dalsegg, Øvre Surnadal 12/9, 5. Martin Strypet, Alvdal 11/8, kl. jr.: 1. Thomas Åsheim, Byneset 12/7 - gylt med. 2. Vegar Forbord Grendal, Nidaros 11/10, 3. Guro Øie Bævre, Bæverdalen 11/4, Ingeborg Rosøy, Heim/Hemne 10/6, 5. Jorun Snekvik, Surnadal 10/5. kl. V65: 1. Håkon T Gravem, Sunndal 12/10 - gylt med. , 2. Hans Solid, Alvdal, 12/7, 3. Eilif Kokkvold, Brekken&Aursund 11/6, 4. Peder Amundsgård, Nesjestranda&Skåla 9/5, 5. Steinar Dale, Holmemstranda 6/5. kl. V73: 1. Oddvar Smedbakken, Bjørnen 12/11, 2. Jon Oren, Surnadal 12/10, 3. Ludvik Gravem, Sunndal 12/7, 4. Inge Skamfer, Rennebu 12/3, 5. Halvor Berger, Bjørnen 11/6. Grovfelt. Kl. 2. 1. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen 11/3- gylt med., 2. Tore Mogset, Rindal 9/4, 3. Ulf Hendset, Valsøyfjord 9/3, Svein Erik Larsson, Bjørnen 7/1, 5. Åge Sandnes, Glåmos 4/0, kl. 3. 1. Terje Røstad, Soknedal 10/3 - gylt med., 2. Simen Sollid, Fosna 10/0, 3. Odd Gjeldnes, Skogn 8/2, 4. Emil Buvarp, Øvre Surnadal 7/0, 5. Tom Kappelslåen, Lsja 5/1, kl. 4. 1. Svein Budal, Budal 11/7 - gylt med. 2. Jo Kristian Bergum, Byneset 11/3, 3. Geir Håkon Nystuen, Tynset 7/4, 4. Kristoffer Kojedal, Røros 4/0, kl. 5: 1. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 12/5, 2. Odd Sverre Håkenstad, Lesja 12/2, 3. Birger Meistad, Nidaros 10/3, 4. Peder Bakken, Budal 9/2, 5. Egil Magne Hammervold, Eidsvåg&Eidsøra 2/0,  kl. V55: 1. Idar Moseng, Nora 10/4 - gylt med., 2. Oddvar Dalen, Fåset 9/1, 3. Ivar Otto Husby, Trondhjems 7/2, 4. Hans Iver Kojedal, Røros 7/1, 5. Egil Wikan, Nora 6/1.

 

Årets Dovrefjellcupmester Ole Erik Thoresen, Hommelvik med sitt vinnertrofe.

På bildene nedefor står skytterne rangert fra v. ut fra resultatene sammenlagt før finalen.

Finalister kl. e.rekrutt. Fra v. Karen Snekvik, Surnadal 12/9, Margrethe Dalsegg, Øvre Surnadal 12/9, Henrik Volden Oppdal&Midtbygden 12/11, Martin Strypet, Alvdal 11/8

og Kristian Westum, Tynset 12/11 - finalevinner e.o. helt t.v. Torbjørn Furuhovde, Folldal - formannn i Dovrefjellcupen

 

Finalister kl. rekrutt. Fra v.Kjell Arne Fjærli, Bæverdalen 8/6,  Jørn Strypet, Alvdal 10/4,  Morten Storli, Budal 9/4, Mathias Bakk, Årvågsfjord 11/7 - finalevinner og Marius Tuveng, Dalsbygda 2/0

Finalister kl. jr.

Fra v. Vegar Forbord Grendal, Nidaros 11/10, , Thomas Åsheim, Byneset 12/7- finalevinner, Guro Øie Bævre, Bæverdalen 11/4, Ingeborg Rorsøy, Heim/Hemne 10/6 og Jorun Snekvik, Surnadal 10/5.

 

Finalister kl. V65. Hans Sollid, Alvdal 12/7, Håkon T Gravem, Sunndal 12/10 - finalevinner, Eilif Kokkvoll, Brekken/Aursund 11/6, Peder Amundsgård, Nesjestranda/Skåla 9/5. Finalist

Steinar Dale, Holmemstranda 6/5 - ikke tilstede da bildet ble tatt.

Finalister kl. V73. Fra v. Jon Oren, Surnadal 12/10, Halvor berger, Bjørnen 11/6, Ludvik Gravem, Sunndal 12/7, Oddvar Smedbakken, Bjørnen 12/11 - finalevinner, Inge Skamfer, Rennebu 12/3.

Finalister kl. 2. Fra v. Kjell Viggo Kågen, Raumadalen 11/3 - finalevinner , Tore Mogset, Rindal 9/4, Ulf Hendset, Valsøyfjord 9/3, Svein Erik Larsson, Bjørnen 7/1 og Åge Sandnes, Glåmos 4/0

Finalister kl. 3. Fra v. Terje Røstad, Soknedal 10/3 - finalevinner, Simen Sollid, Fosna 10/0, Odd Gjeldnes, Skogn 8/2, Emil Buvarp, Øvre Surnnadal 7/0, Tom Kappelslåen, Lesja 5/1.

Finalister kl. 4. Fra v. Geir Håkon Nystuen, Tynset 7/4, Svein A Budal, Budal 11/7 - finalevinner, Kristoffer Kojedal, Røros 4/0, Jo kristian Bergem, Byneset 11/3.

Finalister kl. 5. Fra v. Ole Erik Thoresen, Hommelvik 12/5 - finalevinner - totalvinner - årets Dovrefjellmester - Egil Magne Hammervold, Eidsvåg&Eidsøra 2/0, Birger Meistad, Nidaros 10/3, 

Peder Bakken, Budal 9/2 og Odd Sverre Håkenstad, Lesja 12/2.

Finalister kl. V55. Fra v. Hans Iver Kojedal, Røros 7/1, Oddvar Dalen. Fåset 9/1, Egil Wikan, Nora 6/1, Ivar Otto Husby, Trondhjems 7/2 og Idar Moseng, Nora 10/4 - finalevinner.